BOOG studies bij SABCS 2025

Traditiegetrouw vond in de 2e week van december het San Antonio Breast Cancer Symposium 2025 plaats in Texas. Het borstkanker congres waar belangrijk onderzoek van over de hele wereld wordt gepresenteerd en collega-onderzoekers elkaar ontmoeten.

Felicitaties voor prof. Dr. Marjolein Smidt (MUMC+) en haar research team. Zij mocht de eerste uitkomsten van het primaire eindpunt van de BOOG 2013-08 studie presenteren in General Session 2. In deze studie kregen 1733 vrouwen met unilaterale cT1–2 N0 invasieve borstkanker een borstsparende behandeling met of zonder schildwachtklierbiopsie.

Conclusie op basis van deze eerste resultaten is dat het weglaten van de schildwachtklierbiopsie veilig kan worden overwogen bij deze patiënten, van wie de meerderheid ouder was dan 50 jaar en HR-positieve HER2-negatieve, graad 1−2, T1 tumoren had. Het geven van anti-hormonale therapie is geen voorwaarde voor het weglaten van schildwachtklierbiopsie voor deze groep. Voor alle andere subgroepen moeten nog gegevens met een langere follow-up termijn worden afgewacht. Eerder dit jaar zijn al de PROMs gepubliceerd in BJS.

Internationale studies waarin BOOG een bijdrage heeft lieten mooie resultaten zien in diverse sessies.

Zo was er in General Session 1 de presentatie van een exploratieve analyse van de ALTTO (BOOG 2007-01) betreffende aromatase-remmer of tamoxifen adjuvant bij patiënten met HR+/HER2- vroege borstkanker.

Prof. Roberto Salgado presenteerde in dezelfde sessie ‘Prognostic and predictive associations of manual, digital and AI-derived tumor infiltrating lymphocytes-scoring: A retrospective analysis’, resultaten van translationeel onderzoek bij de APHINITY (BOOG 2011-02).

In General Session 3 werd de effectiviteitsupdate van de EMBER-3 (BOOG 2021-03) betreffende Imlunestrant met of zonder abemaciclib bij gevorderde borstkanker gepresenteerd.

Zes PALLAS -abstracts (BOOG 2016-02) zijn als posters gepresenteerd: de 7-jarige analyse van totale overleving en post-progressie analyse als rapid oral,, een ctDNA/Signatera-abstract als rapid oral, het lobulaire carcinoom-abstract, één over de SETERPR-index, één over RbSig- en CCNE-signatuur, en één over vroegtijdige beëindiging.

Elders op de BOOG website treft u de lijst met abstracts en publicaties aan die periodiek wordt geüpdate.

 

Inloggen